Efektowna wygrana Lubu z beniaminkiem

Lubuszanin, lider IV ligi, powrócił do wygrywania (trzy wcześniejsze spotkania kończył remisem). Podopieczni Jarosława Feciucha pewnie pokonali zespół z Opatówka. Dwa gole uzyskał Guilherme, po jednym trafieniu zaliczyli zaś: Dawid Zieliński, Dariusz Juracki i Paweł Iwanicki.

Już w 1. minucie doszło do sporego zamieszania pod bramką Opatówka. Po trójkowym zagraniu (Krystian Feciuch, Guilehrme i Orlando Kpassa) obrońca gości Jakub Budrowski wybił jednak futbolówkę. W 2. minucie groźnym strzałem zrewanżował się Stayko Stoyczewa. Pewnie bronił jednak Wojciech Olesiński. Wydawało się, że najlepszą okazją bramkową dla Lubuszanina było dośrodkowanie Dariusza Jurackiego i strzał głową Orlando Kpassa, jednak to dopiero w 30 minucie Costa Macedo Guilerme minął dwóch zawodników zespołu gości i ładnym plasowanym strzałem z 20. metra otworzył wynik meczu.

Następne minuty meczu rozgrywane były pod dyktando Lubuszanina. Próba Łukasza Cyruka w 36. minucie zakończyła się strzałem nad bramką. Jednak niedługo później, w 42. minucie, po strzale na bramkę z 25. metra Krystiana Feciucha bramkarz gości wybił piłkę do boku, a Guilehrme dopełnił formalności… Po dwóch minutach Lubuszanin zaliczył kolejne trafienie: po dośrodkowaniu Łukasza Cyruka z bliskiej odległości uderzył Dawid Zieliński i bramkarz gości po raz trzeci wyciągnął piłkę z siatki.

Do przerwy trzybramkowe prowadzenie lidera tabeli utrzymało się.
Po zmianie stron Lubuszanin nie zwalniał tempa. W 55. minucie po strzale Dariusza Jurackiego czterobramkowe prowadzenie stało się faktem.

Goście ograniczyli się do obrony własnej bramki. W 79. minucie kapitan zespołu Paweł Iwanicki wykorzystał błąd bramkarza gości przy wyprowadzaniu piłki i ustalił wynik meczu.

500 kibiców którzy pojawili się na meczu po końcowym gwizdku sędziego Aleksandra Borowiaka z Poznania mogło być zadowolonych z postawy drużyny z Trzcianki. Ozdobą meczu było z pewnością pierwsze trafienie autorstwa Guilehrme, który minął dwóch obrońców i ładnie strzelił z 20. metra.

Lubuszanin Trzcianka – KS Opatówek 5:0 (3:0)