Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz piąty

Z Piły do Skrzatusza po raz piąty wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Pątnicy pokonają trasę nocą i w całkowitym milczeniu. To wyzwanie dla osób szukających wiary i ekstremalnych warunków jej przeżywania.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to już ogólnopolska akcja. To propozycja dla ludzi, którzy w wierze potrzebują mocnych wyzwań, zderzających ciało z duszą i prowadzących do wewnętrznej i duchowej przemiany; do przekraczania granic własnego umysłu i ciała. To propozycja dla ludzi, którzy potrzebują czasu, przestrzeni i ciszy na spokojne przeżywanie

Wielkiego Postu i misterium Drogi Krzyżowej, którzy wychodzą poza schematy i szukają niestandardowych dróg do Boga.

Nasza droga jest także dla tych, którym brakuje czasu na rekolekcje, na modlitwę i potrzebują ten Wielki Post i spotkanie z Bogiem w drodze przyjąć w bardzo mocnej pigułce, ponieważ nie chcą zaniedbywać swojej duchowości. EDK jest dla nich odpowiedzią na wezwanie do ruszenia się z własnej strefy komfortu, opuszczenia kanapy i zacisza własnego domu- opowiada Jan Murach, pilski lider EDK.

Od 6 marca można już składać deklaracje przejścia EDK na stronie internetowej  http://www.edk.org.pl/. Deklaracja jest nieobowiązkowa, ze względu na to, że każdy kto zdecyduje się na wyjście idzie sam i na własną odpowiedzialność. Jest ona jedynie narzędziem statystycznym dla organizatorów.

Msza Święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 12 kwietnia, o godzinie 20.00 w kościele p. w. Miłosierdzia Bożego w Pile.

Na tę Mszę zapraszamy również tych, którzy z wielu powodów nie mogą się wybrać na tę drogę – dodaje Jan Murach.

Szczegóły na stronie internetowej  http://www.edk.org.pl/ lub na www.facebook.com/PILA.EDK