Eleni wystąpi w maju

Jeśli zapytać Polaka o grecką piosenkarkę bez wątpienia od razu padnie imię Eleni. To ona łączy Polskę i Grecję w pięknych dźwiękach ballad.

Helena Dzoka lub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni już w maju wystąpi w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki, później śpiewała w licealnym zespole Ballada. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole Hellen. Od 1975 działała w zespole Prometheus, od 1980 rozpoczęła karierę solową.

Pierwszą płytę długogrającą Po słonecznej stronie życia nagrała z Prometheusem w 1977. Śpiewała piosenkę w czołówce polskiej wersji serialu Bouli i Pinokio.

W 2006, z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę „Nic miłości nie pokona”. Książka jest rozmową z o. Robertem Mirosławem Łukaszukiem z Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego o jej życiu, miłości, cierpieniu i rozmowach z Bogiem. Na wniosek dzieci została Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Eleni wystąpi w Regionalnym Centrum Kultury w Pile 21 maja, o godz. 18.00. Bilety od 55 zł.

fot. biletyna.pl