Enea PTPS piątą drużyną Ligi Siatkówki Kobiet

Siatkarki Enei PTPS Piła w trzecim meczu o piąte miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet pokonały 3: 1 Trefla Proximę Kraków. Piąte miejsce w ligowej tabeli na zamknięcie sezonu, to najlepszy wyniki pilskiej ekipy od powrotu do ekstraklasy w 2011 roku.

Pierwszy set decydującego meczu o piąte miejsce w ligowej tabeli nie rozpoczął się najlepiej dla siatkarek Enei PTPS Piła. Podopieczne Jacka Pasińskiego były bezradne wobec skutecznych ataków siatkarek z Krakowa, do tego dochodziły jeszcze błędy popełniane przez pilanki. Szybko na wydarzenia na boisku musiał reagować trener PTPS-u, który już na początku seta wykorzystał dwa czasy, a następnie dokonał kilku roszad. Pilanki zaczęły powoli zbliżać się do swoich rywalek, jednak w tym secie było już za późno na odwrócenie wyniku i musiały one uznać wyższość rywalek.

Drugi set wyglądał już dużo lepiej w wykonaniu zawodniczek z Piły. Dobrze prezentowała się Dajana Bosković, a swoje dołożyła jeszcze Karolina Różycka. Siatkarki z Krakowa nie pozostawały jednak dłużne i nie pozwalały swoim rywalkom poczuć się zbyt pewnie. Można powiedzieć, że przez cały set gra była bardzo wyrównana. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały jednak pilanki i wygrały drugą partię na przewagi 27: 25.

Po dziesięciominutowej przerwie pilanki grały jak nakręcone. Podopieczne Jacka Pasińskiego przeważały w każdym elemencie gry, nie dopuszczając swoich rywalek do głosu nawet na chwilę. Siatkarki z Krakowa nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych pilanek i mogły tylko czekać na zakończenie seta. Ostatecznie zawodniczki Enei PTPS Piła wygrały seta do 15 i prowadziły w meczu 2: 1

Czwarty set to kontynuacja dobrej gry pilanek z poprzedniej partii. W ataku pilskiej ekipy dobrze prezentowała się Dajana Bosković. Krakowianki nadal nie potrafiły znaleźć sposobu na zawodniczki z Piły. Siatkarkom Trefla Proximy Kraków nie pomagał ani wzięty przez trenera czas, ani też wprowadzane roszady. W końcówce, co prawda siatkarki z Małopolski odrobiły kilka punktów, jednak nie przeszkodziło to pilankom zwyciężyć w tym secie.

Ostatecznie zawodniczki Enei PTPS Piła wygrały seta do 19 i cały mecz 3: 1, co dało im piąte miejsce na koniec sezonu w ligowej tabeli. Jest to najlepszy wyniki pilskiej ekipy od powrotu do ekstraklasy w 2011 roku.

Enea PTPS Piła – Trefl Proxima Kraków 3: 1 (16: 25; 27: 25; 25: 15; 25: 19), MVP: Dorota Wilk

//źródło: Enea PTPS Piła//