Enea PTPS Piła w ćwierćfinale Pucharu Polski

Zawodniczki Enei PTPS-u Piła pokonały w meczu V rundy Pucharu Polski Impel Wrocław 3:2 i awansowały do ćwierćfinału gdzie zmierzą się z siatkarkami KS Pałac Bydgoszcz

Od początku zawodów do frontalnych ataków rzuciły się wrocławianki, które na półmetku inauguracyjnej partii prowadziły 14:9. Z czasem kontrolę bad boiskowymi wydarzeniami zaczęły przejmować gospodynie, odrabiając straty z nawiązką (20:19). Podopieczne Jacka Pasińskiego już nie dały się zatrzymać i triumfowały w I secie do 20.

Wydawało się, że PTPS pójdzie za ciosem, gdyż zaraz po zmianie stron wygrywała aż 8:1. Większość obserwatorów tej potyczki uważało, że losy 2. części rywalizacji są już rozstrzygnięte. Jednakże przyjezdne podjęły rękawicę, ambitnie walczyły w każdej akcji i doprowadziły do remisu 13:13. Sporo ożywienia w szeregi drużyny z Wrocławia wniosło wejście Weronika Wołodko, a zawodniczki prowadzone przez Marka Solarewicza nie zamierzały zwalniać tempa i wypracowały sobie cztery punkty przewagi (16:20). Impel był w stanie postawić kropkę nad „i”, zwyciężając 25:18.

Gra tego dnia była szarpana z obydwu stron, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na boisku trwała wymiana ciosów i tym razem wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce (20:21). Na finiszu więcej zimnej krwi zachowały wrocławianki, które odniosły wiktorię 25:23.

Porażka w IV secie podrażniła miejscowe siatkarki, które zabrały się do ciężkiej pracy (13:8). Spokojnie rozgrywała Dorota Wilk, zaś akcje kończyły Dajana Bosković i Jelena Trnić. Co prawda klub z województwa dolnośląskiego nie zamierzał odpuszczać, ale ostatecznie poległ 18:25.

Tie-break bardzo źle rozpoczął się dla pilanek (0:4), które z czasem przebudziły się z letargu i objęły prowadzenie 7:6. Gospodynie były skuteczniejsze w bloku i z każdą kolejną akcją przybliżały się do sukcesu. W końcowym rozrachunku PTPS wygrał 15:11, a cały mecz 3:2 i awansował do 1/4 finału.

//źródło: Enea PTPS Piła//