Festiwal gier, fantastyki i technologii. W weekend zapraszamy na PILKON!

Już w najbliższą weekend, w imieniu organizatorów Pilkona, gospodarzy Nadnoteckiego Instytutu UAM oraz prezydenta Piły Piotra Głowskiego,  zapraszamy całe rodziny pilan na lotnisko, gdzie odbędzie się kolejna edycja popularnego w całej Polsce festiwalu PILKON.

– Dla dzieci i młodzieży mamy przede wszystkim atrakcje związane z graniem – w tym turnieje z licznymi i atrakcyjnymi  nagrodami – cosplay oraz szeroką ofertą innych propozycji, przygotowanych dla najmłodszych przez wystawców. Między innymi wizytę w średniowiecznej wiosce, czy w strefie postapo. Dorosłym proponujemy udział w ciekawych, różnorodnych i fajnych prelekcjach, czyli w spotkaniach z autorami i pisarzami, którzy będą opowiadać historie i ciekawostki związane ze swoją pracą. Te prelekcję są interaktywne, więc będzie można rozmawiać z prowadzącymi – mówi Bartek Perzyński, pomysłodawca i organizator „Pilkonu”.

– Nadnotecki Instytut UAM w Pile, będzie po raz kolejny miejscem gdzie odbywa się „Pilkon”, czyli festiwal gier, fantastyki i technologii informatycznych. A technologie informatyczne, są podstawowym kierunkiem (prócz kierunków środowiskowych), realizowany przez nasz instytut. Mamy w tym roku pierwszych absolwentów – inżynierów informatyków – i chcemy żeby te technologie, były podczas festiwalu widoczne. Dobra zabawa gwarantowana, zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek – mówi Paweł Owsianny, kierownik IN UAM.

– Jest to wydarzenie nie tylko dla fanów gier, ale ma także charakter edukacyjny (w tym roku na przykład, będzie można zobaczyć życie średniowiecznej wioski). Ale jak już wspomniałem, Pilkon również świetnie promuje Piłę w całym kraju, o czym świadczą uczestnicy różnych miast całej Polski. Dlatego dzisiaj bez obaw i z wielką przyjemnością, podpisałem z organizatorami umowę, na dofinansowanie tego wydarzenia kwotą 10 000 złotych. Ponieważ po tylu latach wiem, że w tym przypadku publiczne pieniądze zostaną dobrze wydane, z korzyścią dla mieszkańców i miasta – podkreśla prezydent Piły Piotr Głowski

Program Pilkonu, jest dostępny na stronie pilkon.pl
oraz na profilu Pilkon

W najbliższy weekend na pilskim lotnisku zaplanowano również wiele innych, ciekawych wydarzeń.
Będzie festyn, szybkie samochody, samoloty, czołgi i inne pojazdy wojskowe, a w niedzielny wieczór trzy koncerty.