Festiwal Ludzie Książki. W czwartek spotkanie autorskie z Ćwirlejem i Kołomijczukiem

Regionalne Centrum Kultury w Pile oraz Biblioteka Raczyńskich, organizator Festiwalu Ludzie Książki, zapraszają na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem i Bohdanem Kołomijczukiem, które odbędzie się w czwartek, 17 lutego, w sali kameralnej RCK.

Podczas Festiwalu Ludzie Książki uczestnicy wydarzeń mają okazję poznać i porozmawiać z polskimi, ukraińskimi i norweskimi pisarzami. W trakcie wydarzeń będzie także przedstawiona praca ludzi, którzy mają ogromny wpływ na sukces książki. To cały sztab fachowców: tłumaczy, ilustratorów, grafików, redaktorów. Wydarzenia w ramach festiwalu Ludzie Książki odbędą się w Olsztynie, Pile, Lesznie, Koninie, Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Organizatorem festiwalu jest Biblioteka Raczyńskich.

Spotkania w Pile będą się odbywać w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji. Gośćmi pierwszego spotkania, które odbędzie się w czwartek, 17 lutego, będzie Ryszard Ćwirlej oraz ukraiński pisarz Bohdan Kołomijczuk.

Ryszard Ćwirlej – pisarz, mistrz kryminału retro, dziennikarz, wykładowca uniwersytecki, ale także baczny obserwator rzeczywistości. Najnowszy kryminał to szósty tom cyklu o Antonim Fischerze „Wszyscy słyszeli jej krzyk”.

Bohdan Kołomijczuk to autor powieści historyczno-przygodowych i kryminalnych. Twórca serii opowiadań poświęconych przygodom komisarza Adama Wistowicza, których akcja dzieje się najczęściej we Lwowie. Napisał również intrygujący kryminał retro „Hotel Wielkie Prusy” z Poznaniem początku XX wieku w tle.

Drugie spotkanie w ramach festiwalu odbędzie się 18 lutego. Będą to warsztaty „Teksty, które się klika, czyli jak pisać o książkach w mediach społecznościowych” dla młodzieży z klas medialnych z pilskiej Nafty. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kalus – nauczycielka i redaktorka, prowadzi bloga Czytam, bo lubię.

Fot. Mat. prasowe/Adam Ciereszko