Finał policyjnego śledztwa: ponad 60 zatrzymanych i narkotyki za milion

Pilscy policjanci rozbili narkotykowy gang, który tylko w ciągu roku wprowadził na rynek ponad 60 kilogramów narkotyków. Zarzuty usłyszało ponad 60 osób, w tym dwie kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

To było z większych śledztw prowadzonych w pilskiej komendzie. Zaczęło się w marcu 2019 roku od zatrzymania trzech mieszkańców powiatu pilskiego, którzy przemycili z Holandii do Polski 14 kilogramów amfetaminy oraz 1000 tabletek ecstasy. Wpadli w drodze powrotnej do Piły.

– Policjanci powołani do zwalczania przestępczości narkotykowej oraz śledczy pilskiej jednostki ustalili, że nie był to jednorazowy incydent. 25-letni mieszkaniec gminy Ujście oraz 31-letni mieszkaniec gminy Kaczory zawiązali grupę przestępczą, w której uczestniczyło kolejnych osiem osób. Specjalizowała się ona w sprowadzaniu narkotyków z zagranicy i ich dystrybucją w Polsce – mówi Wojciech Zeszot, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Śledztwo okazało się bardzo rozwojowe. Łącznie zarzuty posiadania i handlowania narkotykami usłyszało ponad 60 osób. Byli to mieszkańcy powiatu pilskiego, ale również wągrowieckiego, zielonogórskiego i chodzieskiego. Na koncie mają w sumie ponad 100 przestępstw..

Najpoważniejsze zarzuty ciążą jednak na kierujących grupą, którzy od 2018 do 2019 roku nabyli i wprowadzili do obrotu ponad 60 kilogramów narkotyków w postaci amfetaminy, kokainy, marihuany oraz tabletek ecstasy. Ich czarnorynkowa wartość wyniosła ponad milion złotych. Usłyszeli zarzuty kierowania grupą przestępczą, wewnątrzwspólnotowego nabywania narkotyków, wprowadzania do obrotu znacznych ich ilości, posiadania oraz udzielania. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.