Finał WOŚP: Gotuj z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów

12 stycznia odbędzie się kolejny – 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktywny udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu kolejny raz zapowiada prezydent Piotr Głowski. Prezydent Piły wspólnie z żoną Magdaleną Głowską i Katarzyną i Marcinem Bosackimi zapraszają do wspólnych warsztatów i gotowania w Dolinie Aniołów.

Licytacja pt. „Gotuj z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów” potrwa do 13 stycznia w serwisie aukcyjnym Charytatywni Allegro. Zwycięzców poznamy po 21:12.

Warsztaty będą ukierunkowane na lokalną kuchnię polską. Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem będzie sprawowała Katarzyna Bosacka – autorka programu „Wiem, co jem” w TVN Style, książek „Czy wiesz, co jesz?”, „Czy wiesz, co kupujesz?” i „Bosackiej po polsku”.

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej aukcję Katarzyna Bosacka zapowiedziała, że „na pewno będą m.in. warsztaty pierogowe. Pierogi można zrobić na tysiące sposobów. Ja lepię pierogi zielone, żółte z kurkumą. Do pierogów z kapustą i grzybami do ciasta dodaję mak i wychodzą piegowate. Można jeść pierogi czekoladowe z nadzieniem serowym i białą czekoladą na wierzchu i to też jest wspaniały deser. Absolutnie licytować może każdy. Zapraszamy wszystkich.”

Licytacja pt. „Gotuj z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów” potrwa do 13 stycznia w serwisie aukcyjnym Charytatywni Allegro.

– Niektóre z potraw przygotowywanych podczas warsztatów podawaliśmy w naszym domu w Warszawie, albo w Ottawie, albo w Waszyngtonie ministrom, premierowi Kanady, generałom różnych narodowości, wybitnemu Polakowi profesorowi Zbigniewowi Brzezińskiemu, którego gościliśmy w Waszyngtonie. Oprócz doznań kulinarnych będzie można ciekawie porozmawiać i powspominać ciekawe przygody, ale to już zostawimy dla tych, którzy wylicytują naszą aukcję – dodał senator Marcin Bosacki.

Podczas wspólnego gotowania w Dolinie Aniołów senator Marcin Bosacki podzieli się swoją szeroką wiedzą na temat win oraz ciekawostkami z zakresu zasad savoir-vivre obowiązujących w różnych państwach i kulturach świata. Prezydent Piły Piotr Głowski, jako podkuchenny będzie wspierał organizacyjnie uczestników podczas zakupów i pracy nad przygotowaniem potraw. Wspólne warsztaty i biesiadowanie poprzedzi wizyta u lokalnych dostawców ekologicznej żywności (ryby, nabiał, warzywa). Całość zakończy staropolski obiad.

W warsztatach wezmą udział cztery zespoły (do 5 osób każdy), które zaproponują najwyższą stawkę w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki wszystkim aukcjom z udziałem prezydenta Piotra Głowskiego na koncie WOŚP znalazło się 39 977 złotych. Dotychczas Prezydent Piły sześć razy oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. W tym czasie aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Ponadto przez dwa ostatnie lata prezydent wystawiał do licytacji morski rejs po Bałtyku. Zwycięzcami ostatniej licytacji byli – państwo Agnieszka i Piotry Przybylscy oraz Justyna i Andrzej Kawkowie, którzy do puli WOŚP dołożyli 5200 zł.

Licytacja pt. „Gotuj z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów” potrwa do 13 stycznia w serwisie aukcyjnym Charytatywni Allegro.

źródło: UM Piła