Firma Zbyszko inwestuje w Pile

Firma Zbyszko Company zainwestowała w Pile. Budowa zakładu zaplanowana jest na maj nowego roku, a produkcja zgodnie z zapowiedziami właścicieli rozpocznie się w marcu 2020 roku.

Plan produkcyjny zakłada, że na godzinę z taśmy zakładowej będzie zjeżdżało sto tysięcy butelek półtoralitrowych wody i napojów. Docelowo zatrudnienie w zakładzie znajdzie ponad sto osób w przestrzeni biurowo-magazynowo-produkcyjnej.

– Dziękujemy za zaangażowanie władz miasta, które jest ważne dla inwestora. Zwiedziliśmy wiele nieruchomości w okolicy, a wybraliśmy Piłę z przyczyn jasnych, czyli dobrze przygotowanej nieruchomości inwestycyjnej. To bardzo dobra lokalizacja – podziękował władzom Zbigniew Bojanowicz, prezes firmy Zbyszko Company.

Prezydent Piły Piotr Głowski i właściciel Zbyszko Company Zbigniew Bojanowicz podpisali akt notarialny, na mocy którego nowy inwestor stał się właścicielem dwóch działek w strefie przemysłowej. Za obie działki przy ul. Młodych o powierzchni ponad 3,42 ha zapłacono ponad 1,6 mln złotych.