Nie tylko dla uchodźców. Fundacja Leroy Merlin wyremontuje w Pile pięć mieszkań

Fundacja Leroy Merlin Polska wyremontuje w Pile pięć mieszkań, w których czasowo zamieszkają uchodźcy z Ukrainy. Po tym jak zwolnią je uchodźcy, będą dla pilan. To jedna z większych tego typu akcji w kraju.

Leroy Merlin był ostro bojkotowany po tym jak nie zdecydował się wyjść z rosyjskiego rynku po agresji Rosji na Ukrainę. I chociaż Leroy Merlin Polska już na początku marca wstrzymał współpracę z dostawcami Rosji i Białorusi oraz przeznaczył 4,5 mln złotych na wsparcie uchodźców, to bojkot sieci w Polsce trwał wiele tygodni.

Sieć w różny sposób stara się poprawić swój nadszarpnięty wizerunek. Jedną z nich w ramach działań Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska jest remontowanie mieszkań komunalnych, w których tymczasowo zamieszkają uchodźcy z Ukrainy. Dziś w Pile Fundacja Leroy Merlin Polska podpisała już 20 taką umowę z samorządem. Grant w wysokości ponad 860 tys. złotych, który trafi do Piły, jest jednym z większym. Za te pieniądze zostanie wyremontowanych pięć komunalnych mieszkań, które po remoncie nadal pozostaną w zasobach MZGM.

W ramach umowy Fundacja sfinansuje kompleksowy remont tych pięciu mieszkań, wykona wszystkie niezbędne instalacje, wyposaży lokale w meble oraz niezbędny sprzęt AGD. Najmniejsze z tych mieszkań ma 41 metrów, największe – 94 metry.

W realizację tego projektu angażujemy nie tylko pieniądze, ale również siły, materiały i przede wszystkim naszych montażystów, którzy wykonują remonty – mówi Agnieszka Bolek, prezes fundacji Leroy Merlin Polska

– Umowa, którą dzisiaj podpisujemy, gwarantuje remont pięciu mieszkań, które będą przeznaczone dla mieszkańców Piły – podkreślił wiceprezydent Krzysztof Szewc.

Wyremontowane mieszkania zostaną czasowo udostępnione uchodźcom. Potem trafią do tych, którzy dziś oczekują w kolejce na przydział mieszkania komunalnego.

– My jako firma zawsze staliśmy po stronie polskiego społeczeństwa i tak jak Polacy od początku wojny wspierają Ukraińców, tak również robimy my. W tym przypadku będziemy robić to czym zajmujemy codziennie i na czym się znamy. Cieszymy się również, że te mieszkania niedługo będą służyć mieszkańcom Piły, bo wierzymy w szybki koniec tej okrutnej wojny – powiedział Karol Poprawa z Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin.