Grafficiarze zatrzymani. Czterech 17-latków z Piły trafi przed sąd

Pilscy kryminalni zatrzymali wandali, którzy uszkodzili kilka budynków na terenie Piły. Czterech 17-letnich mieszkańców Piły odpowie teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W ciągu ostatnich kilku tygodni na terenie Piły zaczęło dochodzić do aktów wandalizmu. Policjanci otrzymywali coraz częściej sygnały o tym, że różnego rodzaju obiekty są niszczone. Nieznani sprawcy malowali farbą w sprayu określone znaki graficzne, które w swojej formie były do siebie podobne. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

– Pilscy kryminalni zajęli się sprawą i rozpoczęli poszukiwania sprawców tych wyjątkowo szkodliwych społecznie czynów. Policjanci szczegółowo analizowali wszystkie zebrane informacje i wpadli na trop wandali, którymi okazali się młodzi mieszkańcy Piły. Kryminalni zatrzymali mężczyzn na terenie Piły – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Mężczyźni przyznali się, że uszkodzili kilka obiektów w centrum Piły, wskazując policjantom miejsca, gdzie pomalowali farbą w sprayu graffiti. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyźni także będą musieli naprawić wyrządzone szkody.