Groził nożem 20-latce na dworcu w Pile. Chciał odebrać jej dziecko.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 50-letniego mężczyznę, który grożąc nożem usiłował odebrać matce niemowlę. Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 kwietnia, tuż przed północą.

Sobotniej nocy, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Pile podczas weryfikacji zgłoszenia pracownika ochrony dworca ujęli mieszkańca Poznania, który groził nożem młodej matce z niemowlęciem. Mężczyzna na widok umundurowanego patrolu SOK podjął próbę ucieczki, nie reagował na żadne wezwania. Po pościgu  został ujęty. W celu zapobieżenia dalszej ucieczki funkcjonariusze SOK użyli wobec ujętego środków przymusu bezpośredniego w postaci: siły fizycznej i kajdanek. Przy mężczyźnie zabezpieczono nóż o 15 centymetrowym ostrzu. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał.

20 – letnia podróżna opowiedziała funkcjonariuszom SOK, że ujęty nietrzeźwy mężczyzna trzymając w ręku nóż groził, że Ją zabije, że zabierze dziecko. Używając przy tym bardzo wulgarnych słów. Podczas ustalania danych okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za rozboje – informuje Piotr Stefaniuk komendant zmiany Straży Ochrony Kolei.

Napastnika i poszkodowaną przekazano funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej Policji w Pile, celem prowadzenia dalszych czynności.