Groził nożem sprzedawczyni

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 34-latek w jednym z miejscowych sklepów „zrobił” zakupy, a następnie wyszedł nie płacąc za nie. Kiedy ekspedientka wybiegła za nim, wówczas mężczyzna wyjął nóż i groził jego użyciem.

Do zdarzenia w jednym ze sklepów na terenie Trzcianki. Sprawca zabrał alkohol i papierosy o wartości około 50 złotych, a następnie wyszedł ze sklepu. Sprzedawczyni natychmiast zareagowała na popełnioną przez mężczyznę kradzież i wybiegła za nim. Złodziej jednak nie chciał zapłacić za zakupy. Wyjął nóż i groził jej pozbawieniem życia i zdrowia, a następnie uciekł.

Dzięki zebranym informacjom mundurowi już po kilkunastu minutach od zgłoszenia, zatrzymali napastnika. Okazał nim się 34-letni mieszkaniec Trzcianki, bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu. Jest on dobrze znany miejscowym stróżom prawa. Wielokrotne wchodził w konflikt z prawem, dopuszczając się podobnych przestępstw. Niedawno opuścił zakład karny.

Podczas przesłuchania 34-latek częściowo przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Śledczy i prokurator wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. W miniony piątek trzcianecki sąd przychylił się do tego wniosku i 34-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Za przestępstwo, które popełnił kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. W jego przypadku kara będzie surowsza, gdyż będzie on odpowiadał w warunkach wielokrotnej recydywy – wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.