Handlowali „lewymi“ papierosami i alkoholem

W ręce policji wpadli mieszkańcy Piły podejrzani o nielegalne posiadanie dużej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 80 000 sztuk papierosów wraz z tytoniem i spirytusem. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na ponad 400 000 zł.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych nie oznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. W czasie przeszukania funkcjonariusze w mieszkaniu 62-latka ujawnili i zabezpieczyli łącznie 64 000 sztuk papierosów różnych marek, 12 kg tytoniu ciętego oraz 10 litrów spirytusu.

Tego samego dnia w ramach dalszych działań policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 38-letnią mieszkankę Piły, u której również zabezpieczono blisko 17 000 sztuk papierosów. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli pieniądze w polskiej walucie w łącznej kwocie ponad 60 000 złotych.

Jak ustalono, zatrzymane osoby zajmowały się procederem przestępczym co najmniej od 2017 roku, a szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 400 000 złotych – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile.