Hans Nielsen Honorowym Obywatelem Piły?

Słynny nie tylko w środowisku żużlowym „Profesor z Oksfordu”, czyli Hans Nielsen może otrzymać honorowe obywatelstwo Piły. Decyzję w tej sprawie podjąć ma Rada Mista.

Hans Nielsen to multimedalista mistrzostw świata, który w 1999 roku poprowadził pilską Polonię do tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Inicjatywa nadania mu honorowego obywatelstwa Piły „wypłynęła” podczas spotkania działaczy pilskiej Polonii ze sponsorami, podczas którego obecna była m.in. wiceprezydent Piły Beata Dudzińska.

Tej kandydatury chyba nie trzeba jakoś specjalnie uzasadniać, bo jeśli myślimy o żużlu w Pile, to pierwszym skojarzeniem dla wielu jest właśnie Hans Nielsen. Daliśmy temu wyraz zapraszając pana Hansa Nielsena do posadzenia drzewka w pamiątkowej alejce na Wyspie – argumentowała prezydent.

O zamiarze włodarzy Piły został już poinformowany sam zainteresowany.

Nie tylko wyraził na to zgodę, ale wydawał się też wzruszony tą propozycją. Jasno powiedział, że czuje się tym zaszczycony. To pokazuje, że i dla niego związek z Piłą jest istotny – powiedziała wiceprezydent Dudzińska.

Ostateczną decyzję o przyznaniu honorowego obywatelstwa podejmie Rada Miasta Piły, uroczystość ma odbyć się podczas uroczystej sesji 4 marca.