Hospicjum: potrzeba 500 tysięcy do końca roku!

Zarówno we Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny trwała zbiórka na pilskim cmentarzu na wyposażenie hospicjum. Jego budowa jest już na ukończeniu. Jednak żeby rozliczyć unijny projekt, potrzeba oddać obiekt do końca roku. Stąd konieczne są środki na jego wyposażenie, których unijna dotacja nie obejmuje.

Do zakończenia inwestycji i rozliczenia całego przedsięwzięcia budowy Hospicjum oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pile, niezbędne jest zebranie pozostałej kwoty środków niekwalifikowanych. Razem był to ok. 1 mln zł, z czego do zebrania pozostało jeszcze ok. 550 tys. zł.

Przez pięć lat członkom Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej udało się zebrać wkład potrzebny jako środki własne do uruchomienia projektu – 1,2 mln zł. Ogólna wartość projektu szacowana jest na ok 7.6 mln zł, z czego wsparcie z Funduszy Europejskich to 5.589.214 zł.
Prace budowlane są już na finiszu i niedługo rozpocznie się wykończanie wnętrz wraz z wyposażaniem budynku w meble, sprzęt AGD/RTV, dodatkowe wyposażenie pokoi dla dzieci oraz zagospodarowywanie przestrzeni zewnętrznej. Wiele osób, instytucji i firm pomaga w tym dziele bezinteresownie, ale powoli zaczyna brakować czasu. Hospicjum musi zostać oddane do użytku do końca roku, aby rozliczyć projekt. Pieniądze na wyposażenie hospicjum zbierane są m.in. na portalu pomagam.pl.

Także przez dwa świąteczne dni trwała zbiórka środków na budowę i wyposażenie hospicjum na pilskim cmentarzu.

W akcję włączyło się wielu wolontariuszy oraz osób mniej lub bardziej znanych. Kwestowali m.in. prezydent Piły Piotr Głowski, senator Mieczysław Augustyn, posłowie Grzegorz Piechowiak i Marta Kubiak, członek Zarządu Powiatu Pilskiego Przemysław Pochylski, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile dr Paweł Owsianny, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Grzegorz Marciniak; dziennikarze i wielu innych. W akcji wzięło również udział 86 uczniów pilskich szkół.

Ciągle jednak potrzebna jest pomoc…