Hospicjum w Pile oficjalnie otwarte!

Pierwszych pacjentów hospicjum w Pile przyjęło już na początku października. W niedzielę, 27 października, odbyło się natomiast uroczyste otwarcie hospicjum w Pile.

To spełnienie marzeń dla Towarzystwa Pomocy Chorym, ale jednocześnie – jak sami zaznaczają – to dopiero początek nowej drogi i pracy z osobami potrzebującymi.

Na ten moment podpisano kontrakt z NFZ na 20 łóżek, ośrodek może pomieścić drugie tyle, w tym po 5 łóżek dla pacjentów paliatywych i dzieci.

Pierwszych pacjentów przyjęto już na początku października. Otrzymali oni profesjonalną pomoc, ale i znaleźli tu swój drugi dom. W ciągu zaledwie kilku tygodni części pacjentów leżących udało się usiąść na wózkach, być na spacerze poza budynkiem.

To pierwsze dowody na to, że ośrodek był w naszym mieście naprawdę potrzebny.

W czerwcu ubiegłego roku wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum, teraz zaczęło ono swoje funkcjonowanie.

Podczas uroczystego otwarcia wręczono pamiątkowe statuetki osobom, które przyczyniły się do powstania ośrodka, podziękowaniom nie było końca. Przypomnijmy, że w latach 2012-2018 odbyło się 119 zbiórek, wsparcie finansowe pochodziło także z budżetu gminy i dotacji z WRPO 2014+, a pilanie licznie przekazywali 1% podatku na ten cel.

źródło: UM Piła