Ikano Industry oficjalnie otwarte w Krajence. Cała produkcja dla IKEI

12 kwietnia przy ul. Wł. Jagiełły 19 w Krajence odbyło się uroczyste otwarcie oddziału Ikano Industry. Firma, która od kilku miesięcy działa w Krajence, a która do tej pory znana była pod nazwą Dendro Poland, zajmuje się głównie produkcją materaców.

W krajeńskim zakładzie produkowane są pokrowce na materace. Jej głównym klientem jest sieć sklepów IKEA.

W odpowiedzi na otrzymane zaproszenie na tak ważne wydarzenie zarówno dla samego zakładu jak również dla życia gospodarczego Gminy i Miasta Krajenka udział wzięli między innymi: Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka Stefan Kitela, Radny Powiatu Złotowskiego Andrzej Pietrzak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Złotowie Łucja Greczyło. Na otwarciu nie mogło zabraknąć także przedstawicieli Ikano oraz Ikei.

Na początek głos zabrał Prezes Sebastian Łuczyński, który powitał zgromadzonych pracowników, gości po czym przedstawił pokrótce profil firmy, plany związane z funkcjonowaniem, rozwojem firmy. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Burmistrz złożył życzenia sukcesów ekonomicznych, dalszego rozwoju. Wręczył również prezesowi specjalnie przygotowany na ten dzień pamiątkowy ryngraf. Życzenia składali także pozostali goście.

Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka wraz z prezesem dokonał symbolicznego otwarcia zakładu przecinając wstęgę. Na wszystkich czekał poczęstunek oraz tort w kształcie materaca.

Sebastian Łuczyński, Ikano Industry
Obecnie zatrudniamy w zakładzie w Krajence około 130 osób. Natomiast chętnie przyjmiemy do pracy w zasadzie każdą ilość nowych pracowników. Chcemy, by docelowo pracowało tu nawet 250 osób. Te założenia personalne pozwolą nam zwiększyć produkcję, a na tym mocno nam zależy. Obecnie łączna produkcja w Rogoźnie i Krajence to prawie 3 miliony materaców. W ciągu czterech – pięciu lat chcemy ją zwiększyć do prawie pięciu milionów. Otwarcie zakładu w Krajence nie traktujemy jako szansy na sukces. Uruchomienie tego zakładu to odpowiedź na zapotrzebowanie naszego klienta, jakim jest IKEA.

//źródło: UMiG Krajenka//