Internetowi oszuści mogli ukraść ponad 300 tys. złotych. Odpoczną w areszcie

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Pile zatrzymali na terenie Wrocławia trzech seryjnych oszustów internetowych. Mogli wypłacić z cudzych kont bankowych ponad 300 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli gotówkę, telefony komórkowe, komputer oraz narkotyki. Oszuści najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Pod koniec lutego do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa podczas zakupów na OLX. W wiadomości od „sprzedającego” otrzymała zainfekowany link, który po otwarciu pozwolił pozwolił przestępcom uzyskać dostęp do jej konta bankowego. Kilka chwil później kobieta otrzymała powiadomienie, że jej środki z jej konta zostały wypłacone w bankomacie we Wrocławiu.

– Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą szczegółowo przeanalizowali wszystkie informacje oraz wykonali szereg czynności, które pozwoliły ustalić personalia sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Wrocławia, który został zatrzymany – mówi Wojciech Zeszot, rzecznik pilskiej policji.

Po nitce do kłębka. Zatrzymanie jednego oszustwa doprowadziło policjantów do dwóch kolejnych mężczyzn, którzy mieli związek z tą sprawą. Byli to również mieszkańcy Wrocławia w wieku 30 i 35 lat. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, komputer, pieniądze w kwocie ponad 12 tysięcy złotych oraz kilka działek marihuany.

– Wszyscy trzej mężczyźni od dłuższego czasu zajmowali się oszustwami na szerszą skalę, a straty jakie mogli wyrządzić są szacowane są na ponad 300 tysięcy złotych. Sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – mówi Wojciech Zeszot.

Cała trójka odpowie za oszustwa. Dodatkowo dwóch z nich usłyszało zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Na wniosek pilskiej prokuratury Sąd Rejonowy w Pile aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.