IX Bal Dobroczynny Starosty Chodzieskiego

Gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia naszej inicjatywy i wzięcia udziału w IX Balu Dobroczynnym Starosty Chodzieskiego, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku w Sali Bankietowej „Platinum” w Budzyniu.

Osiem dotychczas zorganizowanych balów, pozwoliło zebrać ponad 60 tysięcy złotych, które zasiliły konta stowarzyszeń i fundacji działających na terenie naszego powiatu. Wsparcie otrzymały m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży, Dom Dziecka w Szamocinie, stowarzyszenia „Bioderko”, „Ukryte Marzenia” i „Różowa Wstążeczka”, fundacja „Małe Radości” oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Chodzieży.

Tym razem gramy na rzecz podopiecznych Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych przy Zarządzie Miejsko-Gminnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szamocinie. Koło istnieje od 1995 roku i stowarzysza rodziców, opiekunów i osoby współdziałające. Celem jest umożliwienie rehabilitacji jak najbliżej miejsca zamieszkania, a także samopomoc, integracja i wspieranie w kontaktach z instytucjami. Działalność koła jest prowadzona całkowicie społecznie, przy wsparciu władz miasta i szkoły w Szamocinie. Z pomocy w ciągu roku korzysta około 25 dzieci – w ciągu 25 lat działalności uczestników było ponad sześćdziesięciu.

– Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie od wielu lat wykonuje ogromną pracę. Bez rozgłosu, sumiennie, a przede wszystkim z myślą o swoich podopiecznych – mówi starosta Mirosław Juraszek. – Naprawdę zasługują na to, by wesprzeć ich działalność. Bal Starosty to dobroczynna zabawa karnawałowa, którą organizujemy już po raz dziewiąty. Zachęcam do uczestnictwa każdego, kto chce spędzić czas przy dobrej muzyce i z poczuciem spełnienia dobrego uczynku.

W tym roku bawić nas będzie sprawdzony i uznany cover band Druga Strefa. Z pewnością przygotujemy też dla Państwa atrakcję wieczoru, a o podniebienie zadba kuchnia Sali Bankietowej Platinum. W trakcie balu będzie można kupić fanty i wziąć udział w licytacji. Pomóc można również przekazując przedmioty do wylicytowania.

– Spotykamy się 8 lutego 2020 roku o godz. 19.00 w sali „Platinum” w Budzyniu. Zapraszamy, by spędzić ten wieczór razem z nami – dodają starostowie Mirosław Juraszek i Julian Hermaszczuk.

IX Bal Dobroczynny Starosty Chodzieskiego. 8 lutego 2020, godz. 19.00, Sala „Platinum” w Budzyniu, bilety w cenie 350 zł od pary. Kontakt dla fundatorów fantów loteryjnych i w sprawie biletów: 600 820 494 (Starostwo Powiatowe), 691 137 285 (Koło Przyjaciół Dzieci).

 Piotr Mąka