Izabella 2018 dla Muzeum Staszica

20 maja w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej odbyła się już po raz siedemnasty gala, na której uhonorowano wyróżnieniami i nagrodami przedstawicieli muzeów wielkopolskich. Wśród laureatów znalazło się Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Gratulujemy!

Podczas gali wręczono 30 nagród i wyróżnień i jedną nagrodę specjalną. Wśród laureatów znalazło się Muzeum Stanisława Staszica w Pile, które otrzymało wyróżnienie w Kategorii I Działalność wystawiennicza, za wystawę czasową „Obóz jeniecki w Pile 1914-1919”.

Członkowie kapituły konkursu „Izabella 2018” w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia napisali: Niezwykle oryginalny temat, mało znany szerszej publiczności, a poruszający ważny problem. Podkreślić należy zaangażowanie oraz oddźwięk wystawy w formie odwiedzin rodzin dawnych jeńców.

Warto dodać, że Muzeum Stanisława Staszica w Pile zostało laureatem tego prestiżowego konkursu już po raz czwarty. Wcześniej otrzymało nagrody w Kategorii III Działalność naukowa i wydawnicza za publikacje: „Pod znakiem Staszica”, „Było takie miasto. Piła na dawnych kartach pocztowych 1896-1944” oraz „Korespondencja w materiach obraz kraju i narodu polskiego rozjaśniających 1807”.

Konkurs na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce „Izabella 2018” organizowany jest przez fundację Muzeów Wielkopolskich. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.