Już dziś Klub Dobrego Klimatu zaprasza do Wyspiarza!

Odpowiedzi na pytanie „Jak uratować świat przed katastrofą klimatyczną” poszukają już dziś dr Paweł Michał Owsianny z Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile i Grzesiek Marciniak Jr. z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, członkowie Klubu Dobrego Klimatu.
Spotkają się z pilanami w środę 28 lipca, w gościnnych progach pubu „Wyspiarz”.

Punktem wyjścia do dyskusji na temat zmian klimatycznych będzie film dokumentalny Johnatana L. Ramseya „Można panikować”.

Podczas spotkania obejrzymy inspirujący film o zmianach klimatu i zmaganiach jednostki w walce o uratowanie planety. Film będzie przyczynkiem do dyskusji o tym, co każdy z nas może zrobić, by przyczynić się do zachowania Ziemi dla kolejnych pokoleń. Spróbujemy przedstawić temat przynajmniej z dwóch perspektyw – naukowca i aktywisty klimatycznego, ale przede wszystkim będziemy chcieli podyskutować o klimacie z mieszkańcami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ratowaniem świata przed katastrofą klimatyczną i tych, którzy wciąż pozostają sceptyczni – zachęca Grzesiek Marciniak Jr., aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Klub Dobrego Klimatu powstał z inicjatywy Altvater Piła jako nieformalna, apolityczna inicjatywa zrzeszająca osoby, stowarzyszenia i instytucje, które aktywnie działają na rzecz ochrony środowiska. KDK szerzej znany jest mieszkańcom m.in. z cyklicznych akcji sprzątania Piły, podczas których udało się zebrać kilkadziesiąt ton odpadów z miejsc, w których być ich nie powinno.

Spotkanie z P. M. Owsiannym i G. Marciniakiem Jr. odbędzie się w najbliższą środę w pubie „Wyspiarz” o godz. 18.00. Wstęp wolny.