Jak w „Breaking Bad”. 33-latek wpadł z płynną amfetaminą

33-letni mieszkaniec gminy Rogoźno wpadł z ponad 37 litrami płynnej amfetaminy. Taka ilość wystarczyłaby do wyprodukowania 50 kilogramów czystego narkotyku o wartości ponad miliona złotych.

Zatrzymanie 33-latka to sukces pilskich kryminalnych. Wiedzieli po kogo jadą i co mogą u niego znaleźć. Zatrzymali go na jednej z ulic w Wągrowcu gdy jechał samochodem. Nie dali szans najmniejszych szans na ucieczkę. W bagażniku znaleźli dwa plastikowe pojemniki wypełnione płynną amfetaminą. Łącznie znajdowało się w nich ponad 37 litrów. Taka ilość wystarczyłaby do wyprodukowania 50 kilogramów czystej amfetaminy, której czarnorynkowa wartość to co najmniej milion złotych.

– Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, które jest zagrożone karą nawet 12 lat pozbawienia wolności – mówi Wojciech Zeszot, rzecznik pilskiej policji.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd tymczasowo aresztował 33-latka. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.