Jan Lus kandydatem lewicy na prezydenta Piły

Znamy już pierwszego, oficjalnego, kandydata, który ubiegał się będzie o fotel prezydenta Piły w tegorocznych wyborach samorządowych. Obóz lewicy reprezentował będzie Jan Lus. Decyzja o jego wyborze zapadła podczas Konwencji Powiatowej SLD, która odbyła się w sobotę, 17 marca.

Zebrani zaakceptowali (przy jednym głosie sprzeciwu) kandydaturę Jana Lusa w wyborach na prezydenta miasta. Zgodnie z ustaleniami międzypartyjnymi (Jan Lus jest członkiem Unii Pracy) kandydat lewicy występować będzie pod szyldem SLD – Lewica Razem. Komitet wyborczy o tej nazwie wystąpi także w wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu, zapraszając na swe listy wszystkie środowiska lewicowe i centrolewicowe w powiecie i mieście Pile.

Jan Lus z wykształcenia doktor fizyki jest rodowitym pilaninem. Po skończeniu studiów był między innymi wykładowcą w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. Obecnie jest znanym pilskim księgarzem i przedsiębiorcą. Z lewicą związany od wielu lat pełni obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Unii Pracy na szczeblu krajowym. Kilkakrotnie uczestniczył w wyborach samorządowych i parlamentarnych uzyskując zawsze znaczne poparcie społeczeństwa pilskiego okręgu wyborczego.

Konwencja wybrała także nowego przewodniczącego Rady Powiatowej SLD. Został nim (wybrany jednogłośnie) Zygmunt Jasiecki, były przewodniczący Związku Międzygminnego PRGOK.