Jest „Leksykon Krajny”

Pod koniec ubiegłego roku wydany został „Leksykon Krajny”. Książka stanowy unikatowy zbiór informacji o Krajnie, zarówno w ujęciu historycznym, jak i kulturowym. Pokazuje też bogactwo przyrodnicze regionu. Do wypożyczenia jest w każdej złotowskiej bibliotece.

Publikacja jest efektem partnerskiej współpracy czterech Lokalnych Grup Działania: Stowarzyszenia LGD Krajna Złotowska, Stowarzyszenia LGD „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, Stowarzyszenia Nasza Krajna oraz Stowarzyszenia LGD „Krajna nad Notecią”.

Wydanie urozmaicone zostało Kolorowanką Krajeńską z naklejkami, co ma zachęcić najmłodszych do zapoznawania się z dziedzictwem regionu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się promocja leksykonu, zorganizowana przez LGD Krajna Złotowska. Spotkanie było zarówno okazją do rozmowy o Krajnie, jak i o kondycji czytelnictwa w regionie złotowskim, ponieważ na promocję zaproszone zostały biblioteki.

W spotkaniu udział wzięła także dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Kamila Krzanik-Dworanowska, która opowiedziała o najnowszej pozycji na temat haftu krajeńskiego, która ukazała się z inicjatywy muzeum.

Biblioteki oraz inne instytucje reprezentowane podczas spotkania otrzymały egzemplarze książki.