Joker w półfinale Mistrzostw Polski!

Juniorzy Jokera zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski! W decydującym o awansie pojedynku pokonali we własnej hali JKS Spartakus Jawor 3:0. Wcześniej nie obyło jednak bez niespodzianek.

Rozgrywany w Pile turniej był jednym z ośmiu ćwierćfinałowych turniejów w Polsce. I chociaż to Joker, świeżo upieczony mistrz Wielkopolski, był faworytem, to jednak sport jest tylko sportem. Zdarzają się w nim niespodzianki. I z pewnością taka była porażka Jokera w sobotnim meczu z AZS PWSZ Nysa. Pojedynek był wyjątkowo zacięty (25:27, 22:25, 21:25), a jego wynik pozostawiał sprawę awansu otwartą dla każdej z czterech drużyn, które zmierzyły się w niedzielę. Wcześniej odpadły MLKS Volley Gubin i i MKS Avia Świdnik. Oba zespoły spotkały się w meczu o piąte miejsce, który 3:0 wygrała drużyna z Gubina.

W niedzielę w pierwszym finałowym meczu KaEmKa Starogard Gdański spotkał się z AZS PWSZ Nysa. Przeciwnikiem Jokera był JKS Spartakus Jawor. Tym razem pilscy siatkarze zagrali na 100 procent. Nie odpuścili żadnego seta, choć w końcówce drugiego musieli gonić przeciwnika. Za to trzeci set okazał się dla nich spacerkiem. A potem była już radość ze zwycięstwa i awansu. Razem z Jokerem do półfinałów, w których zmierzy się 16 najlepszych drużyn w kraju, awansował także KaEmKa Starogard Gdański, który pokonał Nysę 3:1. Puchary dla wszystkich czterech drużyn ufundowało Starostwo Powiatowe, a wręczył radny powiatowy Krzysztof Pabich.

Teraz podopiecznych trenera Tomasza Aszemberga czeka walka w półfinale. Turnieje będą rozgrywane w dniach 4-6 marca. Piła ma szansę być jednym z gospodarzy półfinałów. Wiadomo już, że wywalczonego rok temu tytułu nie obroni BKS Chemik, który w ćwierćfinałowym turnieju, której gospodarzem była Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, zaliczył dwie porażki.