Juwenalia 2019 w Pile: znamy muzyczną gwiazdę święta studentów

W Urzędzie Miasta podpisane zostało porozumienie na rzecz organizacji Juwenaliów 2019.

Podpisy złożyli Piotr Głowski – prezydent Piły, dr Paweł Owsianny – prodziekan Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, dr Paweł Dahlke – prorektor PWSZ w Pile oraz doc. Bożena Karpińska – dziekan WSG w Bydgoszczy. W spotkaniu uczestniczyli także Krzysztof Gacek i Miłosz Gast – przedstawiciele samorządów studencki, którzy opowiedzieli o wstępnych programach tegorocznych juwenaliów oraz Stanisław Dąbek – dyrektor RCK i Dariusz Kubicki – dyrektor MOSiR, którzy podobnie jak w ubiegłych latach angażują się w organizację wydarzenia.

Pilscy studenci swoje święto będą obchodzili 18 maja w Parku na Wyspie. Wydarzenia towarzyszące rozpoczynają się 13 maja od debaty Oxfordzkiej, nie zabraknie również rywalizacji sportowych, wspólnych śpiewów przy karaoke.

Zaplanowano także spartakiadę z nietypowymi konkurencjami oraz bitwę na poduszki.

Gwiazdą koncertu, który odbędzie się 18 maja (g. 21: 30) będzie zespół wywodzący się z naszego miasta – Strachy na Lachy.

Pilskie Juwenalia integrują nie tylko studentów, ale także mieszkańców – również w tym roku wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy.