Kadeci Jokera na czwartym miejscu w Polsce!

Na ten sukces ciężko pracowali. W końcu jest! Siatkarze UKS SMS Joker Piła czwartą drużyną w Polsce. To wspaniały wynik zespołu trenowanego przez Tomasza Aszemberga w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej przy ul. W. Pola w Pile.

Droga drużyny na szczyt nie była łatwa. Najpierw siatkarze Jokera Piła odnieśli sukcesy w Wielkopolsce, później na szczeblu centralnym. Wreszcie nadszedł czas na upragniony finał. Siatkarze jechali na ostateczną rozgrywkę do Nysy, chcąc sprawić niespodziankę sobie i kibicom. I dopięli swego. Brawo!

W ostatecznej rozgrywce wzięło udział osiem drużyn. Joker był jedynym reprezentantem Wielkopolski. Zaczęło się od zmagań grupowych. W pierwszym meczu pilanie, choć pokazali charakter, ostatecznie ulegli AKS V LO z Rzeszowa, późniejszemu mistrzowi Polski, w stosunku 1:3 (-21,-19,27,-17).

W kolejnych dwóch grach spisali się jednak koncertowo. Cieszyło zwłaszcza wspaniałe, dramatyczne zwycięstwo nad Czarnymi Radom. Pilanie wygrali 3:2 (-20,-21,22,9,14), choć po dwóch pierwszych setach wielu przekreśliło ich szansę na triumf. Awans do czwórki Joker Piła zapewnił sobie w piątek, pewnie pokonując gospodarzy z Nysy 3:0 (16,22,15).

W strefie medalowej rywale byli lepsi. Najpierw z pilanami wygrali siatkarze Trefla Gdańsk, a później, w meczu o brązowe medale, skuteczniejszy był Jastrzębski Węgiel. W rezultacie nasi chłopcy zajęli znakomitą, czwartą lokatę.

//Red//