Kamera nierówno „traktuje” radnych?

Wypełnienie obowiązków powiatu względem ośrodka radioterapii, podjęcie rozmów w sprawie wygaszania szkoły w Nieżychowie i przywrócenie transmisji sesji Rady Powiatu w lokalnych stacjach telewizyjnych – te trzy apele przedstawili podczas wspólnej konferencji prasowej radni opozycji w Radzie Powiatu Pilskiego.

Podczas spotkania z dziennikarzami radny Rafał Zdzierela wezwał starostę Eligiusz Komarowskiego do wywiązania się z zaciągniętych przez Powiat Pilski zobowiązań. Jak podkreślał radny, władze Porozumienia Samorządowego i PiS nadal nie wywiązały się z obietnicy złożonej wiele lat temu i nie utworzyły w pilskim szpitalu oddziału onkologii. Miał być on połączony z tworzonym ośrodkiem radioterapii.

Choć ośrodek radioterapii już wkrótce zacznie przyjmować pierwszych pacjentów, starosta Eligiusz Komarowski ciągle szuka jakiś wymówek: a to rzekomy brak koniecznego podpisu skarbnika, a to konieczność pozostawienia tematu ekspertom. Tymczasem czas ucieka, chorzy czekają… – mówił radny Zdzierela.

Kwestię wygaszania Zespołu Szkół Techniczno Rolniczych w Nieżychowie podniósł radny Wojciech Szutkowski. Radny wzywał starostę do podjęcia rozmów z mieszkańcami Nieżychowa, którzy sprzeciwiają się zamknięciu szkoły.

Małgorzata Karwacka, apelowała z kolei o przywrócenie transmisji sesji Rady Powiatu w lokalnych stacjach telewizyjnych. Radna wyraziła sporo wątpliwości, co do sposobu, w jaki obecnie starosto przeprowadza transmisje obrad.

Gdy głos podczas obrad zabiera któryś z radnych koalicji rządzącej lub przedstawiciel Zarządu Powiatu kamery pokazują go z bliska, tak że bez problemu można zidentyfikować, kto mówi. Natomiast jeśli przy głosie jest przedstawiciel opozycji, kamera pokazuje tylko ogólny plan sali sesyjnej, na którym tylko z daleka widać część sali, w której miejsca mają radni opozycjimówiła radna Karwacka.