„Kangury” bez szans w Pile

Podczas głośnego meczu w Pile Żużlowa Reprezentacja Polski pewnie pokonała reprezentację Australii 53:37.Najlepszymi zawodnikami w obu drużynach byli Jarosław Hampel (14 pkt) oraz Jason Doyle (12 pkt).

Jeszcze przed spotkaniem doszło do uroczystego wprowadzenia Jarosława Hampela do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. „Mały” otrzymał z rąk przewodniczącego GKSŻ, Piotra Szymańskiego, pamiątkową paterę za wybitne zasługi dla polskiego żużla.

To dla mnie wielki zaszczyt móc dołączyć do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Obecność wśród tak znakomitych żużlowców, których grono wciąż będzie się powiększać to jedno z marzeń każdego zawodnika – powiedział Jarosław Hampel po otrzymaniu pamiątkowej patery.

Pierwsza seria startów nie poszła po myśli podopiecznych Marka Cieślaka. Polacy byli słabsi od „Kangurów” już na starcie, przez co przegrali dwa wyścigi w stosunku 2:4. Podwójna wygrana duetu Janowski – Zmarzlik w biegu trzecim uratowała dla reprezentantów polski remis. Jednak wynik po czterech gonitwach starcia z Australiczykami był remisowy – 12:12.

Piąty bieg rozpoczynający kolejną serię startów po równaniu toru, rozpoczął się od mocnego uderzenia podopiecznych Marka Lemona. Chris Holder i Max Fricke nie dali najmniejszych szans Maciejowi Janowskiemu oraz Bartoszowi Zmarzlikowi, przez co Australijczycy odskoczyli Polakom na cztery punkty. To co stracili biało – czerwoni w gonitwie piątej, zostało odrobione za sprawą Jarosława Hampela już w kolejnym biegu. „Mały” ścigał Rohana Tungate przez cztery okrążenia, aby wyprzedzić go dosłownie kilka metrów przed linią mety. Publiczność zgromadzona na stadionie, owacjami na stojąco uhonorowała biegowe zwycięstwo swojego wychowanka. To jednak było za mało na Australijczyków, ponieważ ciągle wynik, był na korzyść naszych gości. Jednak kto, jak nie wychowanek pilskiej Polonii, Jarosław Hampel miał nadrobić wynik w starciu z „Kangurami”. Polak wraz z Przemysławem Pawlickim pokonali Australijczyków w stosunku 4:2, dzięki czemu po biegu ósmym, wynik wynosił 24:24.

Bieg dziewiąty, rozpoczynający kolejne starty po przerwie spowodowanej na równanie toru, w końcu był szczęśliwy dla reprezentantów Polski, którzy po podwójnej wygranej wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Jednak już w biegu dziesiątym, blisko odrobienia strat byli zawodnicy Australii, którzy wyszli co prawda ze startu na podwójne prowadzenie, jednak szarża Macieja Janowskiego na prostej przeciwległej uratowała Polakom remis.

Kolejne gonitwy to już popis parowej jazdy podopiecznych Marka Cieślaka, którzy w biegach 11 i 12 pewnie odnieśli podwójne zwycięstwo i na nic nie pomogła tu podwójna rezerwa taktyczna przeprowadzona przez Marka Lemona . Chris Holder i Jason Doyle, nie dali rady parze Kasprzak – Hampel, dzięki czemu, przed biegami nominowanymi, wynik meczu Polska – Australia brzmiał 42:30.

Biegi nominowane to już tylko powiększenie przewagi przez reprezentantów Polski. W biegu czternastym, para Zmarzlik – Janowski odniosła kolejne podwójne zwycięstwo dla biało – czerwonych, dzięki czemu po remisowym, piętnastym wyścigu, mecz zakończył się stosunkiem 53:37 dla Polaków. Mimo słabszego początku i dominacji w pierwszych biegach, Australijczyków, podopieczni Marka Cieślaka znaleźli odpowiednie ustawienia w swoich motocyklach i wyraźnie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.

Jesteśmy zadowoleni z wyniku i pokonania reprezentacji Australii. Jednak wciąż jest za wcześnie aby myśleć o Speedway of Nations – powiedział po zawodach Jarosław Hampel.

//źródło:polskizuzel.pl//