Kierowca audi zginął na miejscu

Tragiczny wypadek na trasie Kaczory – Krzewina. W wypadku, do którego doszło w nocy 30 stycznia, zginął kierowca audi. Pasażer w ciężkim stanie przewieziony został do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 2.30 w nocy. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że kierujący samochodem osobowym Audi A4 zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, w wyniku poniesionych w wypadku obrażeń kierowca zginął na miejscu.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy poszkodowanemu pasażerowi do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dalsze działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca wypadku oraz zorganizowaniu objazdów do czasu zakończenia działań ratowniczych – relacjonuje Zbigniew Szukajło, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pile.

W momencie przyjazdu służb ratunkowych pasażer audi znajdował się poza autem. Był w ciężkim stanie. Został przewieziony do szpitala.

W akcji ratowniczej brało udział 6 zastępów straży pożarnej: z Kaczory, Morzewa, Piły i Chodzieży, zespół ratownictwa medycznego i policja, która bada przyczyny i okoliczności wypadku. Na miejscu zdarzenia był obecny również prokurator. Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja.