Kierowca ciężarówki z trzema promilami… Jechał krajówką.

7 nietrzeźwych kierowców, zatrzymane 4 prawa jazdy z powodu przekroczenia prędkości oraz zatrzymanych 30 dowodów rejestracyjnych, to wynik ostatnich działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile. „Rekordzistą” okazał się mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój samochód mając w wydychanym powietrzu blisko trzy promile alkoholu i podróżował drogą krajową K-10.

W okresie ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie powiatu pilskiego aż 7 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem ciężarowym, mieszkaniec województwa łódzkiego. Podczas kontroli stanu trzeźwości 37-letniego mężczyzny, okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu blisko trzy promile i podróżował drogą krajową K-10. Wśród zatrzymanych osób, były również takie, które były nietrzeźwe oraz posiadały jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Podczas ostatnich kontroli na terenie powiatu pilskiego, policjanci z pilskiej „drogówki” zatrzymali także 4 prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości oraz 30 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci zapowiadają kolejne działania, które będą miały na celu wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców!

//źródło: KPP Piła//