Kierowca TIR-a na prochach. W kabinie amfetamina

Policjanci ze Złotowa zatrzymali kierowcę TIR-a, który przywiózł do Jastrowia towar. Podczas kontroli okazało się, że 32-latek był pod wpływem narkotyków. W kabinie ciężarówki znaleziono amfetaminę.


Pod koniec maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, w Jastrowiu podjęli interwencję wobec 32-letniego mężczyzny, mieszkańca województwa podlaskiego, który pojazdem ciężarowym dostarczał towar do jednej z jastrowskich firm.


Nietypowe i nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia pracowników ochrony firmy, do której dostarczał towar. Ochroniarze wezwali patrol policji. Ich podejrzenia okazały się uzasadnione, gdyż już po chwili mundurowi ustalili że kierowca Tira jest pod wpływem środków odurzających.

Pracownicy pilnujący porządku przekazali również informację, iż przed przyjazdem patrolu policji nieodpowiedzialny kierowca wyrzucał z kabiny pojazdu różne przedmioty. Po sprawdzeniu porozrzucanych rzeczy przy samochodzie i naczepie, funkcjonariusze ujawnili zwitek papieru w którym znajdowała się amfetamina.

Mieszkaniec Podlasia, został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań,a następnego dnia zatrzymane zostało mu prawo jazdy oraz usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz kierowania samochodem pod ich wpływem.


Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za jazdę pod wpływem środka odurzającego do lat 2.

KPP Złotów