Klub integracyjny „Pilanie – Ukrainie”. Pomóż stworzyć wyjątkowe miejsce!

Klub Integracji Kulturowo Społecznej czyli miejsce, gdzie każdy będzie mile widziany – uchodźca i mieszkaniec Piły. Pomóż stworzyć pierwsze takie miejsce na mapie Piły. Wesprzyj zbiórkę Grupy Pilanie – Ukrainie!

Wojska Polskiego 49. To właśnie pod tym adresem ma działać Klub Integracji Kulturowo Społecznej – pierwsze takie miejsce na mapie Piły. Było potrzebne już od lutego kiedy to do Piły zaczęli trafiać pierwsi wojenni uchodźcy z Ukrainy. Teraz jest potrzebne jeszcze bardziej. Rodziny z Ukrainy potrzebują miejsca, w którym mogą się spotykać. Przyjaznej przestrzeni dla integracji, edukacji i wszystkich tych potrzebnych inicjatyw. Klub ma być również miejscem integracji Polaków i Ukraińców. Teraz społecznicy z Grupy Pilanie-Ukrainie prowadzą zajęcia integracyjne dla dzieci i dorosłych oraz kursy języka polskiego w wynajętych pomieszczeniach, w których ledwo mieszczą wszystkich chętnych.

Pomógł już starosta Eligiusz Komarowski i starostwo, który wydzierżawiło pomieszczenie pod przyszły klub po ulgowych stawkach. W KIKS-ie będą prowadzone m.in. kursy językowe, poradnictwo, zajęcia integracyjne dla dzieci w formie świetlicy środowiskowej dla dzieci polskich i ukraińskich, warsztaty dla dorosłych. Blisko 100-metrowe pomieszczenie wymaga jednak kapitalnego remontu. Trzeba je również wyposażyć. Ruszyła już zbiórka pieniędzy na ten cel, którą prowadzi Stowarzyszenie Agama w ramach którego działa Grupa Pilanie – Ukrainie.

Jesteśmy sąsiadami i uczymy się żyć razem. Chcemy stworzyć społeczność. Chcemy pomagać im tak, jak chcielibyśmy, by nam ktoś kiedyś pomógł, gdy znajdziemy się w potrzebie. Nie chodzi o wyręczanie ich, ale o wsparcie w drodze do samodzielności i takie zwyczajnie – ludzkie okazanie życzliwości. Stąd pomysł na Klub Integracji Kulturowo Społecznej, w którym będzie miejsce na spotkania integracyjne dla dzieci polskich i ukraińskich, na różnego rodzaju warsztaty, spotkania i prelekcje dla dorosłych, poznawanie kultury obu krajów, dzielenie się emocjami, dyskusje i wymianę poglądów – tak organizatorzy zbiórki zachęcają do wsparcia inicjatywy.

Tutaj można wesprzeć zbiórkę Razem stwórzmy Klub integracyjny dla społeczności grupy Pilanie Ukrainie – na remont pomieszczeń