Kłusownicy wpadli na gorącym uczynku

Policjanci z Krzyża Wlkp. zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby wykorzystując do tego ponton i sieć rybacką. W chwili zatrzymania mieli przy sobie około 20 kg ryb różnych gatunków.

Informację o tym, że na Jeziorze Radzyń Średni znajdującym się w gminie Krzyż Wlkp. trwa nielegalny połów ryb dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał 2 lipca w godzinach porannych. We wskazanym miejscu policjanci zastali 58 i 30-latka, którzy chwilę wcześniej za pomocą sieci rybackiej złowili ryby.

Sprawcy nie spodziewali się, że ich poczynania są bacznie obserwowane. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu przez obserwującego ich mężczyznę, nie zdążyli odjechać z miejsca zdarzenia i zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Złowione ryby trafiły do jeziora, natomiast zatrzymani mężczyźni do policyjnego aresztu.

Obaj usłyszeli zarzut kłusownictwa, przyznali się do zarzucanego im czynu, za co grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: kpp czarnków