Kobieto, zbadaj się! Bezpłatna mammografia w VIVO! Piła

W środę, 31 sierpnia, przy VIVO! Piła zaparkuje mammobus. Będzie tam stał do 1 sierpnia. Warto wykorzystać ten czas na bezpłatne badania mammograficzne. Akcja organizowana jest wspólnie z NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych.

W Polsce najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet jest rak piersi. Dotyka niemal 20 tysięcy kobiet rocznie. Niestety ponad 5 tysięcy z nich umiera. Ryzyko zachorowania zwiększa się po ukończeniu 50 roku życia. Jednak wykrycie choroby na wczesnym etapie daje duże szanse na jej całkowite wyleczenie. Jedną z najbardziej skutecznych metod w kierunku rozpoznawania zmian w obrębie gruczołu piersiowego jest mammografia. Badanie trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga przygotowań.

Akcja darmowych badań mammograficznych dedykowana jest kobietom z roczników 1953-1972, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z badań refundowanych przez NFZ.

Do udziału w nadchodzącym wydarzeniu zapisało się już ponad 100 kobiet. Traktujemy to jako dobrą prognozę na przyszłość i znak, że podejmowane przez nas działania przynoszą efekty – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.

Badania będą wykonywane w godz. 9:00 – 16:00, na placu przy plaży VIVO! Piła (od strony ul. 14 Lutego). Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: (58) 325-76-02. Rejestracja jest czynna w godz. 8:00-18:00. Organizatorzy zachęcają do zgłoszenia się na mammografię w pierwszych 10 dniach cyklu. Nie zalecają stosowania antyperspirantów ani kosmetyków z talkiem bezpośrednio przez wizytą.