Kochane pieniążki w gwiazdorskiej obsadzie. Już w marcu w Pile

Niby szczęścia nie dają, ale bez nich nie da się żyć. Dla jednych są celem, dla innych tylko narzędziem, aby ten cel osiągnąć. Pieniądze, pieniążki, kasa, mamona, diengi, kapucha, kasiora, forsa, szmalec w tym spektaklu będą odmieniane przez wszystkie przypadki, liczby i rodzaje. Komedia Teatru Capitol w gwiazdorskiej obsadzie już w marcu w Pile.

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki” podejmuje więc szybką decyzję.
W końcu właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan!

Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu. Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś, z kim lepiej nie zadzierać…

I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja. Zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi.

Sztuka grana jest w dwóch obsadach. W pierwszej grają: Olga Bończyk, Andżelika Piechowiak, Mikołaj Krawczyk, Robert Moskwa, Jarosław Rabenda, Hiro Murakami, Andrzej Popiel oraz Waldemar Obłoza. W drugiej obsadzie na scenie pojawiają się: Anna Korcz, Alżbeta Lenska, Tomasz Schimscheiner, Lesław Żurek, Marcin Troński, Waldemar Obłoza, Sebastian Konrad oraz Robert Wabich.

Reżyseria: Jerzy Bończak. Scenografia: Marek Chowaniec. Kostiumy: Tomasz Jacyków. Kompozycje muzyczne: Jerzy Mączyński

Spektakl „Kochane pieniążki” będzie można obejrzeć w Pile 8 marca, o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury. Bilety w cenie 110 zł.