Kolarska światowa czołówka w Trzciance!

Wyjątkowe święto nie tylko dla miłośników dwóch kółek. W środę, 22 maja, na ulicach Trzcianki odbędzie się I etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk – Karkonosze Tour”.

Kolarze do gminy Trzcianka zawitają pomiędzy godziną 16: 52 a 17: 17, kiedy to przejadą drogą wojewódzką nr 178 przez Niekursko. Do Trzcianki peleton wjedzie między godz. 17: 03 a 17: 30.

Trasa przez miasto będzie wiodła ulicami: 27 Stycznia, Mochnackiego, Żeromskiego – gdzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej rozpocznie się wyścig na trzech pętlach po Trzciance ulicami: Żeromskiego, Fałata, Wieleńska, Staszica, Mickiewicza, Matejki, Broniewskiego, Mickiewicza, Prosta, Żeromskiego. Meta wyścigu znajdować się będzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej, a zakończenie rywalizacji przewidziano pomiędzy godz. 17: 21 a 17: 50. Następnie podziwiać będziemy mogli ceremonię dekoracji zwycięzcy i liderów poszczególnych klasyfikacji. Nie zabraknie stref kibica i wielu atrakcji.

Zapraszamy i polecamy! Nie na co dzień bowiem jest przecież okazja spotkać się z czołowymi kolarzami, a także obserwować z bliska profesjonalne zawody stojące na wysokim poziomie o randze europejskiej.

W imieniu Urzędu Miejskiego w Trzciance przepraszamy także za utrudnienia w ruchu drogowym, które nastąpią w czasie wyścigu. Prosimy również o niepozostawianie samochodów na trasie przejazdu peletonu.