Koncert na Leśmiana. W sobotę Trupięgi zagrają w Mayovce

„Poetów należy używać” pisał Rafał Wojaczek. I robią to Trupięgi śpiewając Bolesława Leśmiana i przekładając to, co między wierszami, na dźwięki. W sobotę zagrają koncert w Mayovce w Straduniu. I nie będzie to zwykły koncert.

To miał być jednorazowy projekt. Zrodziła się jednak muzyka, która była czymś więcej. I tak projekt zamienił się w zespół, a jeden koncert w inne. Nazwa zespołu zapożyczyli od jednego z wierszy Bolesława Leśmiana, którego teksty śpiewają. Ich muzyka nie ma jednak nic wspólnego z poezją śpiewaną. Trupięgi mają swoje własne brzmienie, gdzie liryka ma swoją dynamikę, a dynamika swoją lirykę.

W sobotę, 10 września, zagrają koncert w Mayovce, z którą łączy ich osoba Jurka Hippmanna, basisty i gitarzysty. Ten „domowy” koncert z wielu powodów zapowiada się wyjątkowo.

– Będzie dość dynamicznie, trochę nostalgicznie, trochę minorowo i trochę skocznie. Pożonglujemy nieco emocjami i klimatem – można przeczytać w zapowiedzi koncertu. – No i co ważne, to to, iż usłyszymy niemalże wszystkie stare utwory z pierwszej płyty i zestaw nowości, które pojawią się na krążku kolejnym. A będą wśród nich i „Mrok na schodach” i „Stodoła”, a może też i „Jadwiga”, które na żywo były wykonane tylko kilka razy, bądź wcale.

Koncert zapowiada się więc dłuższy niż zazwyczaj. Inaczej również zabrzmi, co ma być zasługą specjalnie sprowadzonego nagłośnienia. A to wszystko już w sobotę o godz. 20.00. Bilety w cenie 40 i 50 zł. Tańsze bilety dotyczą rezerwacji co najmniej 10 sztuk. Rezerwacji można dokonać jeszcze tylko dziś do północy pod numerem tel. 608 297 629

Warto wspomnieć, że Trupięgi nie tylko grają na festiwalach. Mają również swój własny – objazdowy, klimatyczny festiwal „Dziejba Leśna”, który jest spontanicznym spotkaniem ludzi zakochanych w muzyce,  poezji, naturze i medytacji.

Fot. FB Trupięgi