Koronawirus: zakażone 7-letnie dziecko, nauczycielka i siatkarki

Padają kolejne, dobowe rekordy zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W Pile potwierdzono zakażenie nawet u 7-letniego dziecka, w związku z czym cała klasa przeszła na nauczanie zdalne. Chorobę przechodziła także nauczycielka jednej ze szkół średnich, a w niedzielę (04.10.) rano Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej poinformowało, że wynik pozytywny potwierdzono u kilku zawodniczek.

Pilskie siatkarki przebywają obecnie na kwarantannie i w izolacji domowej. W związku z tym, że u kilku zawodniczek pojawiły się objawy przeziębienia, władze klubu podjęły decyzję o skierowaniu na testy wszystkich zawodniczek, członków sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu. Pozytywny wynik wyszedł u kilku z nich.

O zaistniałej sytuacji klub niezwłocznie poinformował Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Polską Ligę Siatkówki SA., a poniedziałkowy mecz z Grupą Azoty Chemik Police został odwołany i zostanie rozegrany w innym terminie.

***


Z kolei w piątek, 2 października dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile Barbara Ochocka wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że uczeń pierwszej klasy został zakażony koronawirusem.

„Postępujemy zgodnie z obowiązującymi procedurami” – zapewniła rodziców.

Po pozytywnej opinii PPIS w Pile oraz zgodzie organu prowadzącego, z dniem 5 października cała klasa pierwsza przeszła w tryb nauki zdalnej. Pozostałe klasy realizują naukę w szkole.

Podobna sytuacja miała miejsce w jednej z pilskich szkół średnich. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 15-latka, w związku z czym kwarantanną objęto 28 uczniów i wychowawcę klasy, a nauka do 9 października odbywa się zdalnie.

W innej, pilskiej szkole średniej zakażona wirusem była nauczycielka. Miała gorączkę i lekarz rodzinny skierował ją na testy. Wynik badania okazał się pozytywny, ale u innych osób w szkole nie potwierdzono jak dotąd zakażenia.

***


W niedzielę, 4 października, w powiecie pilskim przybyły cztery osoby zakażone: mężczyzna lat 45 z Piły, mężczyzna lat 24 z Piły, mężczyzna lat 26 z gminy Białośliwie, mężczyzna lat 77 z gminy Łobżenica. Ozdrowiała jedna osoba: 53-letnia kobieta z gminy Wyrzysk. Niestety, tego samego dnia służby sanitarne poinformowały o jednym zgonie: mężczyzna 82 lata z gminy Wyrzysk.

Z kolei w powiecie złotowskim, 4 października hospitalizowanych było 6 osób, 8 osób objętych zostało nadzorem epidemiologicznym, a na kwarantannie przebywało125 mieszkańców powiatu. gab