Kosiniak-Kamysz w Pile: Musimy bronić Polski samorządowej

We wtorek, 26 czerwca w pilskim Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” odbyła się Konferencja Ludowców z udziałem prezesa PSL Władysława Kosiniaka Kamysza. W spotkaniu „Dokonania PSL w samorządach Północnej Wielkopolski 2014-2018” wzięli udział samorządowcy i działacze tej partii z 8 powiatów regionu.

Nim politycy od prawa do lewa zaczną sypać obietnicami, niech pokażą, co zrobili przez ostatnią kadencję dla swoich małych ojczyzn – mówił otwierając konferencję poseł Krzysztof Paszyk, zapraszając starostów do zaprezentowania swoich działań w kończącej się niedługo kadencji.

Rozbudowa szpitali powiatowych, przebudowy dróg, budowa chodników, inwestycje w powiatową edukację i Domy Pomocy Społecznej – to tylko niektóre działania powiatów, które przedstawili starostowie i wicestarostowie powiatów Północnej Wielkopolski: Stefan Piechocki (Piła), Julian Hermaszczuk (Chodzież), Tadeusz Teterus (Czarnków), Julian Mazurek (Międzychód), Józef Kwaśniewicz (Szamotuły), Tomasz Kranc (Wągrowiec), Daniel Sztych (Złotów).

Aktywność samorządu wojewódzkiego na terenie Północnej Wielkopolski podsumowali przybyli na spotkanie wicemarszałkowie Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski. Wojciech Jankowiak skupił się na inwestycjach infrastrukturalnych, takich jak modernizacja linii kolejowej Poznań-Piła, czy budowa obwodnicy Czarnkowa. Kierujący Departamentem Rolnictwa UMWW Krzysztof Grabowski odniósł się do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz działań takich jak: program „Wielkopolska Odnowa Wsi”, budowa dróg lokalnych, przebudowa targowisk, remonty świetlic wiejskich.

Wybory samorządowe to nie tylko wybór gospodarza, ale też wybór drogi i wizji Polski. Dziś musimy bronić Polski samorządowej przed zakusami centralizmu, przed decydowaniem przez jedną osobę w Warszawie o naszych lokalnych sprawach – podsumował prezes Władysław Kosiniak-Kamysz.