Kradli paliwo …zawodowo

Pilscy kryminalni zatrzymali osoby, które usiłowały dostać się do zbiornika z olejem napędowym zaparkowanej ciężarówki. Sprawcy przygotowali się, aby ukraść nawet 200 litrów paliwa.

W środę, 15 kwietnia, podczas nocnej zmiany pilscy kryminalni zwrócili uwagę, na samochód zaparkowany na parkingu przy drodze krajowej. Dwaj mężczyźni znajdujący się w środku nie potrafili logicznie wytłumaczyć, dlaczego się tam znajdują, zwłaszcza o tak późnej porze. W trakcie rozmowy byli widocznie zdenerwowani, a do jednego z nich nieustannie dzwonił telefon.

Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli silną woń oleju napędowego, dlatego postanowili sprawdzić stojące w pobliżu zaparkowane samochody ciężarowe. Jeden z nich miał otwarty wlew paliwa.

W bagażniku pojazdu, którym przyjechali mężczyźni kryminalni znaleźli węże z pompką oraz puste zbiorniki o pojemności 200 litrów. Ponadto ujawnili w pojeździe amfetaminę. W toku intensywnych czynności ustalono, że w pojeździe znajdował się jeszcze jeden mężczyzna, który początkowo zdążył zbiec przed przybyciem policjantów, jednak został także zatrzymany tego samego dnia.

Ten ostatni okazał się sprawcą nie tylko posiadania narkotyków oraz usiłowania kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego. 6 marca mężczyzna wspólnie z kolegą ukradł 50 litrów paliwa, a pozostałe 450 litrów porzucił na skutek szybkiej reakcji pokrzywdzonego. Łącznie w sprawie zostały zatrzymane 4 osoby, które w różnych konfiguracjach dokonywały przestępstw.