Krajenka mierzy czystość powietrza

Dwa czujniki badające zawartość szkodliwych związków w powietrzu zainstalowane zostały na terenie Krajenki. Teraz mieszkańcy mogą sami sprawdzać jego jakość.

Pierwsze urządzenie zostało zainstalowane na budynku Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Bydgoskiej w Krajence, drugie na budynku Krajeńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Rynek w Krajence. Miejsca te zostały wskazane przez firmę obsługującą system.

Z aplikacji, wskazującej jakość powietrza w danym momencie, mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.airly.eu/map/pl. Oprócz danych informujących o zawartości szkodliwych związków w powietrzu, pokazują się takie informacje, jak: temperatura powietrza, czy ciśnienie.

Burmistrz Krajenki, Stefan Kitela, decydując się na instalację systemu monitorującego jakość powietrza, miał na uwadze zdrowie mieszkańców gminy, jak również dbałość o otaczające środowisko.

Zależy nam, aby mieszkańcy naszego miasta nie palili w piecach tym, czy palić nie wolno. Unikajmy spalania takich materiałów, jak płyty wiórowe, plastik, czy laminaty. Władze gminy dążą do tego, aby wspólnie ograniczyć emisję szkodliwych substancji, jakie trafiają do atmosfery. Dbajmy o nasze zdrowie oraz o zdrowie naszych dzieci i wnuków. Nie zapominajmy o otaczającej nas przyrodzie – podkreśla burmistrz Kitela.