Krwiobus i mammobus przed Atrium Kasztanowa

14  sierpnia przed centrum handlowym Atrium Kasztanowa staną krwiobus oraz mammobus, w których będzie można oddać krew oraz skorzystać z badań mammograficznych.

Zadbaj o zdrowie – swoje oraz innych! Pod tym hasłem w najbliższą sobotę odbędzie się akcja zdrowotna zachęcająca pilanki i pilan do aktywnego udziału w zbiórce krwi oraz do przeprowadzania regularnych badań profilaktycznych piersi wśród kobiet. Przed centrum handlowym Atrium Kasztanowa stanie mobilny punkt poboru krwi,w którym będzie można podzielić się tym bezcennym darem życia.

Mieszkanki Piły będą mogły na miejscu poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym. Bezpłatna mammografia skierowana jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia. Panie, spoza grupy refundowanej, mogą przystąpić do badania odpłatnie, uiszczając opłatę w kwocie 40 zł na stoisku Stowarzyszenia Europa Donna Piła. Uczestniczki sobotniej akcji na stanowisku Stowarzyszenia będą miały możliwość samodzielnej nauki wykonywania samobadania piersi na fantomach, a także otrzymają ulotki edukacyjne oraz praktyczny Poradnik Zdrowej Rodziny. W tym dniu prowadzone będą także zapisy dla pań na badanie USG piersi zaplanowane w październiku 2021.

Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia, przed wejściem głównym Atrium Kasztanowa. Z badań mammograficznych będzie można skorzystać w godzinach 11.00-17.00, natomiastoddawanie krwi odbędzie się w godzinach 9:30-14:00. Nad prawidłowością wykonywanych badań i pobrań czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem.

Rejestracji na mammografię można dokonywać telefonicznie pod numerem 662 005 252 lub przez profil na Facebooku Stowarzyszenia Europa Donna Piła: https://www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila/.

Pod wskazanym numerem telefonu wolontariuszki Stowarzyszenia odpowiadają na pytania związane z badaniem, a także udzielają informacji na temat wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania mammografii.

Organizatorami akcji, wspólnie z Atrium Kasztanowa, są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pile oraz Pilskie Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

– Dbanie o własne zdrowie i naszych najbliższych, to priorytet, dlatego z przyjemnością wspieramy sobotnią akcję i gorąco zachęcamy do udziału w niej mieszkańców. Badania profilaktyczne to ważna i zacna inicjatywa. Mamy świadomość, że im więcej kobiet skorzysta z  mobilnego laboratorium i przebada się, tym większe prawdopodobieństwo wykrycia choroby i podjęcia leczenia. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem społeczny, jakim jest niedobór krwi. Szczególnie w wakacje obserwujemy zwiększoną ilość komunikatów z apelem o pomoc. Dzielenie się krwią to szlachetny gest, który nie wymaga dużo wysiłku, a może uratować komuś życiemówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty Atrium Kasztanowa można znaleźć na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu Facebook: www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Dodatkowe informacje