Kto zamieszka w DH Stokłosa?

W centrum Piły, gdzie od lat „straszy” opuszczony budynek, w którym przed laty funkcjonował Dom Handlowy Stokłosa, powstanie nowy blok mieszkalny? Są inwestorzy, a miasto deklaruje współpracę w tym zakresie.

W miniony czwartek odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli WFG sp. z o.o. z Prezydentem Piły Piotrem Głowskim. Spółka od dłuższego czasu zainteresowana jest inwestycją, która pozwoliłaby pozbyć się niechlubnej „wizytówki” z centrum miasta.

– Podczas spotkania strony ustaliły kolejne kroki pozwalające inwestorom na pomyślne zakończenie inwestycji – budowę budynku wielorodzinnego. Inwestorzy potwierdzili, że są bardzo zainteresowani współpracą, a Prezydent zadeklarował znalezienie takiego rozwiązania które będzie dobre dla obu stron – informuje Bartosz Mirowski, kierownik Biura Prezydenta Piły.

– Inwestycja wymaga zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Jeśli jest takie oczekiwanie właściciela i w ten sposób możemy pomóc w rewitalizacji tej przestrzeni, podejmiemy współpracę – powiedział po spotkaniu prezydent Piotr Głowski.

Wszystko wskazuje więc na to, że teren, na którym znajdował się Dom Handlowy Stokłosa zmieni swoje oblicze.