Legitymacja studencka jak bilet MZK. Piła coraz bardziej SMART

Współpraca Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile oraz pilskiego Ratusza zaowocowała sporymi udogodnieniami dla studentów PUSS w Pile. Wraz z nowym rokiem akademickim, legitymacje studenckie stają się jednocześnie kartami komunikacji miejskiej.

O szczegółach przedsięwzięcia, które minimalizuje ilość dokumentów w studenckim portfelu, opowiedzieli: dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS – Rektor; Beata Dudzińska – Wiceprezydent Miasta Piły; Tadeusz Majewski – Prezes MZK w Pile oraz Prorektor – dr Paweł Dahlke. Wspólnie podkreślili oni, że Piła staje się miastem akademickim i tworzenie nowych rozwiązań dla studentów w zakresie m.in. komunikacji, jest niezwykle istotne.

Podczas konferencji prasowej, która częściowo odbyła się w eko-autobusie hybrydowym MZK, przedstawiono również, skomplikowany proces tworzenia tego nowego dokumentu.

– Jest to dla nas wielkie ułatwienie, bardzo się cieszymy, że Uczelnia, Miasto i MZK dostrzegają potrzeby braci akademickiej – podkreślili członkowie z Samorząd Studencki PUSS w Pile – Karolina Włodarczyk, Partycja Koźlinka oraz Miłosz Gast.

To nie wszystko – specjalnie dla studentów powstała także nowa linia autobusowa 19 bis, która łączy trasę od ul. Kossaka do ul. Miłej. Jedno jest więc pewne – Piła staje się SMART CITY.

źródło: PUSS