Leszek Miller w Wielkopolsce. Pierwsza wizyta europosła

29 lipca w Poznaniu odbyła się pierwsza konferencja prasowa nowo wybranego Posła do Parlamentu Europejskiego Leszka Millera. Podczas wizyty w Wielkopolsce europoseł odwiedził również gminę Budzyń i Piłę.

Podczas spotkania z przedstawicielami Wielkopolskich mediów w Poznaniu były Premier oficjalnie otworzył swoje biuro poselskie w Poznaniu a także zapowiedział otwarcie kolejnych placówek w Gnieźnie, Lesznie a także innych częściach Wielkopolski.

Kolejnym punktem wizyty Europosła Leszka Millera był zakład produkcyjny Kabat mieszczący się w Budzyniu, który po raz pierwszy Premier odwiedził podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tym razem w czasie spotkania z dyrekcją i przedstawicielami zakładu omawiano problemy polskich i europejskich firm w konkurowaniu na rynku z zakładami pochodzącymi z Chin czy Indii.

Kamienica koło Budzynia była kolejnym punktem na mapie poniedziałkowej wizyty Leszka Millera po północnej Wielkopolsce. W ośrodku Agroturystycznym Gminy Budzyń odbył się piknik zorganizowany przez wójta Budzynia Marcina Sokołowskiego dla klubów Seniora.

Podczas spotkania Europoseł miał okazję porozmawiać z Seniorami, którzy akurat brali udział w jednodniowym turnusie. Leszek Miller zobaczył także jak funkcjonuje ośrodek, który działa również dzięki pomocy unijnych funduszy.

Natomiast w Pile przy Ławeczce Staszica Leszek Miller spotkał się z przedstawieniami mediów z północnej Wielkopolski, z którymi rozmawiał na temat swojej pracy w Parlamencie Europejskim, a także odpowiadał na pytania dziennikarzy o bieżącą politykę krajową.

Końcowym puntem wizyty było spotkanie z sympatykami i działaczy SLD, podczas którego rozmawiano o aktualnych wydarzeniach politycznych.