Lubuszanin mistrzem jesieni!

Zdecydowanym zwycięstwem z Sokołem Pniewy, Lubuszanin Trzcianka przypieczętował pozycję lidera w ligowej tabeli. Drużyna z Trzcianki zajęła pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł mistrza rundy jesiennej!

W meczu z Sokołem Pniewy podopieczni Jarosława Feciucha zaliczyli dziewiątą wygraną w dziewiątym meczu na własnym boisku. Pierwszy strzał w wykonaniu Pawła Wichra padł juz w 6. minucie. Pewnie bronił jednak Aleksander Nowaczek. Później nadal inicjatywa mistrzów z Trzcianki. W 10. minucie strzał Orlando Kpassa na bramkę został zablokowany, w 16. minucie Eryk Krysztopowicz mocnym uderzeniem posłał piłkę nad bramką. Swoje okazje mieli też Paweł Iwanicki i Krystian Feciuch, ale za każdym razem na posterunku był Aleksander Nowaczek.

W 21. minucie stały fragment gry dla Lubuszanina. Dośrodkowanie Wojciecha Szwedka z rzutu rożnego i strzał głową Dawida Zielińskiego dały prowadzenie drużynie z Trzcianki. Chwilę później, w 36. minucie, strzał głową Pawła Iwanickiego instynktownie broni bramkarz gości. Kolejna sytuacja brakowa Lubuszanina w 44. minucie. Stały fragment gry i precyzyjne uderzenie Dawida Zielińskiego z rzutu wolnego daje Lubu dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron pojedynek toczył się pod dyktando Lubuszanina. Okres przewagi przyniósł efekt bramkowy. Najpierw w 71. minucie pierwszego gola w IV lidze zaliczył wychowanek wprowadzony po przerwie Szymon Turek, który ładnym strzałem głową pokonał Aleksanda Nowaczka. W 85. minucie wynik meczu ustalił doświadczony Krystian Feciuch.

 

Dawid Zieliński w meczu z Sokołem Pniewy strzelił dwa gole

Kontrolowaliśmy ten mecz szczególnie w pierwszej połowie. Początek drugiej połowy wyglądał słabo, trochę się dostosowaliśmy do przeciwnika, za szybko staraliśmy się grać do przodu, co nie zmienia faktu, że drużyna z Pniew raczej nam jakoś bardzo nie zagroziła. U siebie jesteśmy bardzo pewni, stwarzamy bardzo dużo sytuacji, stąd też pozycja lidera i zasłużone zwycięstwo w tym spotkaniu. Jeżeli chodzi o bramki bardzo się z nich cieszę, mam nadzieję, że teraz trochę częściej piłka będzie wpadać do bramki. Cała runda na duży plus. Myślę że jesteśmy zasłużonym liderem, naszym celem jest zdecydowanie wyczekiwany przez nas i kibiców awans do trzeciej ligi.