Lubuszanin Trzcianka z Pucharem Polski!

W środę, 24 kwietnia, na stadionie MOSiR w Pile odbył się finał Pucharu Polski Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile. W finale MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka zmierzył się z Iskrą Szydłowo. Podopiecznych Jarosława Feciucha wspierała dopingiem 500-osobowa grupa kibiców Lubuszanina oraz władze Trzcianki. Świetna gra zespołu z Trzcianki przyniosła odpowiedni rezultat: Lubu bez większych problemów zwyciężył finałową potyczkę.

Spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando lidera IV ligi. W 31. minucie, sędzia podyktował rzut wolny po faulu na Pawle Wichrze, do piłki podszedł Radosław Barabasz, który mocnym strzałem z trzydziestu metrów umieścił piłkę w okienku bramki. Chwilę później, prowadzenie Lubuszanina mógł podwyższyć kapitan Paweł Iwanicki, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne. W 41. minucie przed polem karnym sfaulowany został Brazylijczyk Guilherme Macedo. Do piłki podszedł ponownie Radosław Barabasz i ponownie nie dał szans bramkarzowi Iskry na skuteczną interwencję, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Iskra miała dwie okazje na zdobycie bramki, jednak brakowało skuteczności. Do przerwy Lubuszanin prowadził 2-0.

Po zmianie stron podopieczni Jarosława Feciucha w pełni kontrolowali przebieg meczu i stworzyli sobie kilka okazji, jednak dopiero w 90. minucie wynik na 3-0 ustalił Mikołaj Łuczak po indywidualnym rajdzie. Po końcowym gwizdku to zawodnicy i kibice Lubuszanina mogli cieszyć się z drugiego z rzędu, a trzeciego w historii zwycięstwa w tych prestiżowych rozgrywkach pucharowych.

Medale i puchary zespołom, sędziom i najlepszemu zawodnikowi meczu – Radosławowi Barabaszowi z Lubuszanina, wręczali Adam Luboński – Prezes OZPN Piła, Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Jaworski – Burmistrz Trzcianki oraz Tobiasz Wiesiołek – Wójt Gminy Szydłowo.

Dzięki zwycięstwu w Pucharze Polski na szczeblu OZPN Piła, MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka walczyć będzie o wojewódzki Puchar Polski. 21 maja o godz. 18: 00, na trzcianeckim stadionie OSiR odbędzie się mecz półfinałowy, a przeciwnikiem „Lubu” będzie III-ligowa Polonia Środa Wielkopolska – zespół, który przed rokiem rywalizował z Lubuszaninem w finale i reprezentował Wielkopolskę na szczeblu centralnym.

Trofeum zdobyte przez trzcianecki zespół można oglądać w Urzędzie Miejskim Trzcianki, w Biurze Obsługi Klienta, na parterze budynku.

źródło: UM Trzcianka